APD Poznań - Akademia Piłkarska Dębiec

30.05.2015

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Dębiec powstało w maju 2015 r.

Głównymi założycielami akademii są bracia Jędrzej i Hubert Brychcy. Młodszy z braci Hubert (prezes zarządu) to student wychowania fizycznego i trener klasy PZPN B, uczestnik wielu kursokonferncji szkoleniowych i były piłkarz drużyn młodzieżowych, grał m.in w Warcie Poznań, Poznaniak Poznań, Polonia Nowy Tomyśl. Natomiast, starszy z braci Jędrzej, przez kilka lat występował w drużynie młodziezowej Lecha Poznań (sekcja Dębiec) a w latach 2008 - 2011 otworzył i prowadził Klub piłkarski Falcon Poznań, gdzie sam wystepował jako piłkarz, klub ten później przeistoczył się w Falcon Pamiątkowo, gdzie Jędrzej pełnił rolę w zarządzie wspólnie z Jackiem Motylińskim, byłym piłkarzem pierwszoligowej Olimpi Poznań.

Wspólne zamiłowanie braci do piłki, nabyte kompetencje i doświadczenie trenerskie w pracy z dziećmi i młodzieżą przez Huberta oraz doświadczenie w prowadzeniu klubu starszego z braci a także sprzyjający ludzie i okoliczności otworzyły drogę do realizacji marzeń o stworzeniu Akademii  z prawdziwego zdarzenia w dzielnicy (Dębiec) w której obaj się wychowywali.

Dziś prężnie rozwijająca się Akademia Piłkarska Dębiec to ponad trzysta zaangazowanych osób w tym młodych piłkarzy, Rodziców, działaczy i wykwalikowanych trenerów.

Zarząd Akademii pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom wkładającym dużo serca i wysiłku w rozwój APD oraz sponsorom, którzy są skłonni angażowac się w sport w regionie naszej dzielnicy i tym samym wybrali lub wybiorą naszą akademię.

Zarząd APD