Charytatywny festyn sportowy „Gramy z Patrykiem” 23.04.2016 od godz.11:00 do 14:00

Charytatywny festyn sportowy „Gramy z Patrykiem”

W sobotę 23 kwietnia na terenie boiska przy Szkole Podstawowej w Plewiskach przy ul. Szkolnej 64 odbędzie się charytatywny festyn sportowy „Gramy Z Patrykiem”. Akcja jest dedykowana choremu na białaczkę Patrykowi Kaczmarkowi. W czasie trwania festynu wspólnie z Fundacją Drużyny Szpiku będziemy zbierać fundusze na jego leczenie.

12-letni Patryk kocha sport, a w szczególności piłkę nożną. Jeszcze nie tak dawno należał do drużyny orlików Gromu Plewiska i jest wiernym kibicem reprezentacji Polski i Lecha Poznań. Obecnie rozgrywa on swój najważniejszy mecz, ponieważ walczy o swoje życie. Chłopiec zmaga się z ostrą białaczką limfo blastyczną. W ubiegłym roku przeszedł przeszczep szpiku, ale obecnie choroba wróciła ze zdwojoną siłą. Jak powiedział nam tata Patryka - Benedykt Kaczmarek: „ Po wielu konsultacjach lekarskich okazało się, że jedyną szansą dla Patryka jest eksperymentalna terapia lekiem Blinotumomab, którego koszt wynosi 260 tysięcy złotych”.

Festyn rozpocznie się o godz. 11.00 na boisku szkolnym w Plewiskach i potrwa prawdopodobnie do godz.14.00.

Wśród zaplanowanych atrakcji m.in. pokazowy mecz oldboyów Lecha, konkursy piłkarskie, zumba, indoor cycling, malowanie twarzy , dmuchany zamek i konkursy rodzinne . Na uczestników imprezy czekają również przekąski: kiełbaski z grilla i słodkie wypieki.

Zapraszamy Was z całymi rodzinami! Pamiętajmy, że najważniejszy CEL festynu to zbiórka pieniędzy na ratowanie życia Patryka, dlatego nie zapomnijcie w sobotę o pełnych portfelach.

Organizatorem festynu są: Szkoła Podstawowa w Plewiskach oraz GOSiR Komorniki